Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielkopostny dzień skupienia w I KLO

275609858 447220863868142 5359899934495956572 n

 

 

 

Środa, 13 kwietnia, była dla nas bardzo wyjątkowym i ważnym dniem. Przeżywaliśmy Wielki Tydzień i wchodziliśmy w misterium Paschy Chrystusa, a pomocą w przeżywaniu tego czasu był dzień skupienia. Szczególny, bo przeżywany razem ze społecznością Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Siedlcach, tzw. "Kolejówką". 

 

 

 

Poprowadził go dla nas, ksiądz Michał Dziedzic - duszpasterz młodzieży diecezji warszawsko-praskiej. Kapłan wygłosił do nas konferencję, opowiedział nam wiele o Bożej miłości do człowieka, o tym, że warto pójść za Nim, a kiedy na tej drodze upadamy, korzystać ze spowiedzi. Co mogliśmy uczynić tego dnia, bo kolejnym elementem naszego skupienia była Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której, mogliśmy opowiedzieć Bogu o naszym życiu, zarazem w konfesjonałach byli kapłani, aby darzyć nas Bożym miłosierdziem. Oczywiście, nie zabrakło Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz Prefekt Radosław, a słowo skierował Ksiądz Michał.

Z racji, że spotykaliśmy się na dzień przed Wielkim Czwartkiem i na 4 dni przed Wielkanocą, podziękowaliśmy za posługę kapłanom oraz w klasach złożyliśmy sobie życzenia świąteczne

Kacper Kowalczyk, kl. 2b