Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Drogami młodości" 3 czerwca 2022r.

W piątek 3 czerwca 2022r. w audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie podjęte zostały dwa tematy: Jerycho Młodych i Wakacje.

W audycji udział wzięli: Ks. Radosław Piotrowski, Ks. Przemysław Świderski oraz młodzież: Magda, Iga, Kacper i Kacper.

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Msze Św. w intencji Maturzystów 2022

Zapraszamy Maturzystów

 na Msze Święte, które będą celebrowane

 w dniach 4, 5 i 6 maja 2022r. (środa, czwartek i piątek)

 o godz. 8:00 w kaplicy szkolnej

Wielkopostny dzień skupienia w I KLO

275609858 447220863868142 5359899934495956572 n

 

 

 

Środa, 13 kwietnia, była dla nas bardzo wyjątkowym i ważnym dniem. Przeżywaliśmy Wielki Tydzień i wchodziliśmy w misterium Paschy Chrystusa, a pomocą w przeżywaniu tego czasu był dzień skupienia. Szczególny, bo przeżywany razem ze społecznością Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Siedlcach, tzw. "Kolejówką". 

 

 

 

Poprowadził go dla nas, ksiądz Michał Dziedzic - duszpasterz młodzieży diecezji warszawsko-praskiej. Kapłan wygłosił do nas konferencję, opowiedział nam wiele o Bożej miłości do człowieka, o tym, że warto pójść za Nim, a kiedy na tej drodze upadamy, korzystać ze spowiedzi. Co mogliśmy uczynić tego dnia, bo kolejnym elementem naszego skupienia była Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której, mogliśmy opowiedzieć Bogu o naszym życiu, zarazem w konfesjonałach byli kapłani, aby darzyć nas Bożym miłosierdziem. Oczywiście, nie zabrakło Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz Prefekt Radosław, a słowo skierował Ksiądz Michał.

Z racji, że spotykaliśmy się na dzień przed Wielkim Czwartkiem i na 4 dni przed Wielkanocą, podziękowaliśmy za posługę kapłanom oraz w klasach złożyliśmy sobie życzenia świąteczne

Kacper Kowalczyk, kl. 2b

Życzenia świąteczne 04.2022r.

1200px Tintoretto   La Resurrezione

„Nowina wielkanocna głosi wszystkim duszom, że nie ma powodu do rozpaczy. Zmartwychwstanie zostało obwieszczone Magdalenie - duszy podobnej do naszych dusz. Pokój odnajdziemy w służbie Boga, który nas stworzył. Niezależnie od tego, jak beznadziejna wydaje się nasza sytuacja, zawsze istnieje nadzieja, ponieważ Chrystus jest Zmartwychwstaniem i Życiem. Ten, który potrafi przemieniać brudne krople wody w płatki śniegu, węgiel w diamenty, a Magdaleny - w święte, może uczynić nas zwycięzcami, jeśli tylko wyznamy Go w Jego ziemskim i mistycznym życiu jako Chrystusa, Syna Boga Żywego.”

Sługa Boży abp Fulton J. Sheen

  

Jak co roku dane nam jest przeżywać Święte Triduum Paschalne, którego zwieńczeniem jest Poranek Wielkanocny. W promieniach wstającego słońca, rodzącego nowy dzień, okazało się, że Ten, którego uznano za zmarłego jest Żyjącym na wieki; Ten, którego grób zamknięto kamieniem i strażą otoczono, wyszedł z niego i „ku wolności nas wyswobodził”; Ten, którego przebito za nasze grzechy, przyszedł do nas ze słowem Miłości i darem Wieczności.

W tym dniu, choć wokoło nas huczą wzburzone odmęty zła, w imieniu całej rodziny szkolnej I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach wraz z życzeniami odkrycia tej nadziei pragnę naszą modlitwą nieść dar pokoju dla serc udręczonych i zatrwożonych. Niech Światło Zmartwychwstałego roznieci w nas na nowo płomień nadziei i radości. Pomimo gasnących świateł tego świata niech trwa w nas blask Zmartwychwstałego Życia.

Niechaj brzmi na wieki radosne: Pan zmartwychwstał! Alleluja!

 podpisdyr.jpg

 ks. Jacek Wł. Świątek

Dyrektor I KLO w Siedlcach

"Drogami młodości" 1 kwietnia 2022r.

W kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie w piątek 1 kwietnia 2022r. udział wzięli: Ks. Przemysław Świderski, Ks. Radosław Piotrowski oraz Aleksandra, Wiktoria, Mateusz i Stanisław. Kapłani wraz z młodzieżą podjęli trudny i bardzo aktualny temat: „Jaki jest sens cierpienia?”.

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150