Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Posłanie wolontariuszy na ŚDM

sdm poslanie

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia w siedleckiej katedrze odbyło się uroczyste posłanie wolontariuszy diecezji siedleckiej, którzy są bezpośrednio włączeni w przygotowanie XXXI ŚDM w Krakowie.

Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. Uczestniczyło w niej blisko 1000 wolontariuszy, wśród nich wielu uczniów w naszego liceum, którzy od kilku miesięcy biorą udział w przygotowaniach do Dni w Diecezji, czyli 5 dni poprzedzających spotkanie w Krakowie. W 10 rejonach diecezji siedleckiej będzie przebywać wówczas ok. 5 tys. obcokrajowców.Do katedry siedleckiej wraz z młodymi przyjechało wielu księży działających w 10 rejonach diecezji. Po Eucharystii, każdy wolontariusz imiennie, został posłany przez Księdza Biskupa do pracy w swoim rejonie. Bp Sawczuk otrzymał także od przedstawicieli młodzieży specjalną stułę z logiem ŚDM.

Całemu spotkaniu przewodniczył ks. kan. Wojciech Hackiewicz - Diecezjalny Koordynator ŚDM, który wielokrotnie podkreślał, że posługa wolontariatu w czasie przygotowań ŚDM jest nieoceniona. Jego zdaniem, to ci młodzi ludzie tworzą spotkanie w Krakowie od początku do końca. Pracę wolontariuszy diecezji siedleckiej można było dostrzec chociażby podczas akcji diecezjalnej, zakończonej sukcesem - „Poświęć kilometr”. Ponad 2 tys. młodych wolontariuszy zbierało przed rokiem fundusze na przyjazd swoich rówieśników z Boliwii i Czadu na ŚDM do Polski.

Do Światowych Dni Młodzieży pozostało ponad 100 dni, to będzie okres ciężkiej i coraz bardziej intensywnej pracy. Niedzielne posłanie, to ostatnia prosta, podczas której każdy wolontariusz otrzymał błogosławieństwo i imienny "mandat" do pracy na rzecz ŚDM nie tylko we własnym imieniu, ale także jako reprezentant diecezji siedleckiej.

Wszyscy obecni na czele z Księdzem Biskupem zostali zachęceni do modlitwy za dzieło ŚDM i osoby, które to spotkanie organizują. Każdy otrzymał wizerunek Jezusa Miłosiernego, oraz różaniec. Na odwrocie można zadeklarować chęć modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji Światowych Dni Młodzieży.

Spotkanie zakończył wspólny śpiew i taniec przed siedlecką katedrą.

Źródło: http://podlasie24.pl//miasto-siedlce/kosciol/siedlce-poslanie-wolontariuszy-na-sdm-1bbec.html