Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia świąteczne 04.2022r.

1200px Tintoretto   La Resurrezione

„Nowina wielkanocna głosi wszystkim duszom, że nie ma powodu do rozpaczy. Zmartwychwstanie zostało obwieszczone Magdalenie - duszy podobnej do naszych dusz. Pokój odnajdziemy w służbie Boga, który nas stworzył. Niezależnie od tego, jak beznadziejna wydaje się nasza sytuacja, zawsze istnieje nadzieja, ponieważ Chrystus jest Zmartwychwstaniem i Życiem. Ten, który potrafi przemieniać brudne krople wody w płatki śniegu, węgiel w diamenty, a Magdaleny - w święte, może uczynić nas zwycięzcami, jeśli tylko wyznamy Go w Jego ziemskim i mistycznym życiu jako Chrystusa, Syna Boga Żywego.”

Sługa Boży abp Fulton J. Sheen

  

Jak co roku dane nam jest przeżywać Święte Triduum Paschalne, którego zwieńczeniem jest Poranek Wielkanocny. W promieniach wstającego słońca, rodzącego nowy dzień, okazało się, że Ten, którego uznano za zmarłego jest Żyjącym na wieki; Ten, którego grób zamknięto kamieniem i strażą otoczono, wyszedł z niego i „ku wolności nas wyswobodził”; Ten, którego przebito za nasze grzechy, przyszedł do nas ze słowem Miłości i darem Wieczności.

W tym dniu, choć wokoło nas huczą wzburzone odmęty zła, w imieniu całej rodziny szkolnej I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach wraz z życzeniami odkrycia tej nadziei pragnę naszą modlitwą nieść dar pokoju dla serc udręczonych i zatrwożonych. Niech Światło Zmartwychwstałego roznieci w nas na nowo płomień nadziei i radości. Pomimo gasnących świateł tego świata niech trwa w nas blask Zmartwychwstałego Życia.

Niechaj brzmi na wieki radosne: Pan zmartwychwstał! Alleluja!

 podpisdyr.jpg

 ks. Jacek Wł. Świątek

Dyrektor I KLO w Siedlcach