Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia Boże Narodzenie 2021

z25536870VPoklon-pasterzy--obraz-El-Greca-z-1614-r-

Wcielenie Boga było najskuteczniejszą pomocą dla człowieka dążącego do szczęścia. Doskonałe szczęście człowieka polega na bezpośrednim widzeniu Boga. Ale niektórym mogłoby się wydawać, że człowiek z powodu ogromnego dystansu między naturami nigdy nie może osiągnąć takiego stanu, w którym intelekt ludzki może być natychmiast zjednoczony z samą istotą Boską. To, że Bóg chciał osobiście zjednoczyć ludzką naturę z sobą, jest najwyraźniejszym wskazaniem dla ludzi, że człowiek może zjednoczyć się z Bogiem przez swój rozum, widząc Go od razu. Było więc najbardziej słuszne, żeby Bóg przyjął ludzką naturę, aby ulżyć nadziei na szczęście człowieka. Stąd po wcieleniu Chrystusa ludzie zaczęli radośnie dążyć do niebiańskiej szczęśliwości: „Przyszedłem, aby miały życie i miały je w obfitości”.

św. Tomasz z Akwinu

Summa contra Gentiles

 

   W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia pragnę złożyć serdeczne życzenia. Niech czasy niespokojne i lękiem napawające człowieka rozświetli blask Betlejemskiej Nocy. Niech wewnętrzne i zewnętrzne trudności okażą się sposobem dla ukazywania wartości własnego człowieczeństwa. Niech wrogość przezwyciężona będzie przez Bożą Miłość. A zanurzeni w szczęściu z Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa staniem się w tym świecie znakiem nadziei i pojednania, wznosząc swoje oczy ku niebiańskiej ojczyźnie, gdzie jest pełnia pokoju na wieki.

podpisdyr

ks. Jacek Wł. Świątek

dyrektor I KLO w Siedlcach