Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wymiana I KLO ze szkołą z Ahaus

Tegoroczna wymiana I KLO z partnerską Szkołą z Ahaus rozpoczęła się 22 maja i trwała do 29 maja 2022r. Grupa uczestników wymiany ze strony niemieckiej obejmowała 18 uczniów i 2 opiekunów: p. Ulle Lentze i p. Christiana Goethke. Po tym, jak nasi goście wylądowali w Polsce, zwiedzaliśmy Kraków. Prastary gród piastowski zawsze wywiera silne wrażenie na zwiedzających, tak też było i tym razem. Majestatyczne piękno i zagadkowa tajemniczość dawnej stolicy Polski zachwyciły również naszych gości z Niemiec. Po wojażach turystycznych przyszedł czas na atrakcje w Energylandii, gdzie z kolei królowała świetna zabawa.

wymianapn2022 800x300 exact images-obrazki

Chwile skupienia i smutnej refleksji przeżywaliśmy wszyscy podczas zwiedzania byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Dzień był deszczowy i ponury, doskonale komponujący się z nastrojem towarzyszącym odkrywaniu tego wstrząsającego miejsca. Ludzie ludziom zgotowali ten los...

Potem nasi goście przyjechali do Siedlec, by zaznać gościny w naszych rodzinach. Niestety, krótki spacer po Siedlcach w czwartek 26 maja zakończył się w deszczu. W związku z tym wyprawa kajakowa następnego dnia została zamieniona na zajęcia sportowe, które okazały się również świetną rozrywką.

Kolejny dzień nasi goście z Ahaus spędzali z polskimi rodzinami, a następnego dnia niestety już musieli wyjeżdżać. Jak mówili, wynieśli z Polski piękne wspomnienia i ciekawe doświadczenia.

Rewizyta naszej młodzieży w Niemczech już w październiku.

mgr Cezary Wielgórski