Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolny konkurs Adventskalender

Adwent tuż, tuż...

Dlatego serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów UCZĄCYCH SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO do udziału w szkolnym konkursie  Adventskalender  na najpiękniejszy kalendarz adwentowy.

Kalendarz adwentowy jest bardzo miłą i starą tradycją niemiecką obchodzoną w okresie adwentu. Początki kalendarza adwentowego sięgają 1851 roku. Miał on wzmacniać radość z oczekiwania na Boże  Narodzenie. Już wtedy każdego dnia wieszano w domach obrazek dotyczący świąt i przyjścia na świat  Jezusa. Innym wariantem było zapalanie codziennie jednej z 24 świeczek lub skreślanie jednej z 24  kresek narysowanych kredą na drzwiach. Pierwsze drukowane kalendarze adwentowe pojawiły się w  1902 r. w Hamburgu i były w kształcie zegara z cyframi. W 1903 r. w Monachium powstała również  drukowana wersja: 24 obrazki do wycięcia i specjalny arkusz z okienkami do naklejania.


W Niemczech (i nie tylko) dzieci w pierwszą niedzielę adwentu otrzymują kalendarze adwentowe na ogół  wykonane przez swoich rodziców czy też dziadków. Kalendarze adwentowe mogą być wykonane z  materiału, kartonu, drewna, dotyczą tematyki adwentu i Bożego Narodzenia. Cechą charakterystyczną  tych kalendarzy są również 24 ,,okienka/,,drzwiczki/ ,,rękawiczki/skarpetki,, lub 24,,szufladki, w  których znajdują się np: cukierki, czekoladki albo małe figurki związane z tradycją Bożego Narodzenia.  W naszym konkursie będą to niemieckie słowa/zdania związane ze świętami Bożego Narodzenia.  
Uczeń ma za zadanie samodzielnie wykonać kalendarz adwentowy z 24 okienkami. Okienka/drzwiczki  mają być ponumerowane, od numeru 1 do 24. W każdym okienku znajdzie się jedno słówko/zdanie  związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz małe, słodkie lub inne niespodzianki.
Kryteria szczegółowe: dowolna forma plastyczna oraz format, każdy uczestnik może przygotować tylko  jedną pracę, każdy uczestnik nagrywa filmik przedstawiający przebieg oraz rezultat wykonanego dzieła.  Rezultat oznacza: zaprezentować pracę z przodu, z boku i z tyłu oraz otwieranie przynajmniej 10 okienek.  Reszta okienek może być wklejona jako zdjęcia w filmiku. Minimalna długość nagrania musi wynosić  120 sekund (2 minuty) a maksymalna może wynosić 500 sekund (5 minut). Dłuższe być nie mogą.  
Konkursowy filmik należy zamieść na koncie dysku Onedrive itp, a następnie przesłać link do filmiku do przewodniczącej komisji konkursowej p. Małgorzaty Goławskiej w wiadomości na Librusie  do dn. 11 grudnia 2020r (piątek). Osoby biorące udział w  konkursie mogą pochwalić się swoją kreatywnością - technika wykonania filmu jest bowiem dowolna.  W wiadomość  prosimy podać  imię, nazwisko i klasę autora oraz załączyć zgodę na udział rodzica/opiekuna..
Postanowienia ogólne:
- ogłoszenie wyników nastąpi dn. 18.12.2020r. (piątek) na szkolnej stronie naszej szkoły
-zwycięzcy konkursu uzyskają dyplomy oraz ciekawe nagrody rzeczowe (tj. tablet graficzn/powerbank/słuchawki z mikrofonem ...) oraz oceny z języka niemieckiego i  religii. Dyplomy oraz nagrody będą do odebrania z sekretariatu szkoły w dn. 21-22.12.202r. (poniedziałek  i wtorek)
- zwycięskie filmiki zostaną zaprezentowane na szkolnej stronie internetowej.
Serdecznie zapraszamy do udziału:) W załączniku: regulamin konkursu oraz zgoda rodzica/opiekuna

Nauczyciel języka niemieckiego: p. Małgorzata Goławska  
Nauczyciel religii: ks. Radosław Piotrowski

 

 Zgoda na uczestnictwo

Regulamin

Przykład