Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zwrot Książek

Drodzy Uczniowie!

 Książki do biblioteki szkolnej

należy oddać do dnia 14 czerwca!

b

Nowy numer "Naszego Głosu"

14 marca ukazał się nowy numer gazetki „Nasz Głos”. To już trzeci w tym roku szkolnym. W naszym dwumiesięczniku znajdują się relacje z działalności koła Caritas. opisy szkolnych akademii, rozmowy z naszymi stypendystami, kącik historyczny i polonistyczny, wspomnienia, recenzje, konkursy językowe, prace plastyczne, zdjęcia. Zachęcamy do współpracy z "Naszym Głosem" każdego ucznia, który czuje w sobie powołanie do dziennikarstwa:-)

gaz

Redakcja

Grudniowy numer "Naszego Głosu"

Drodzy Uczniowie „Katolika”

Oddajemy Wam nowy numer szkolnej gazetki „Nasz głos”. Tym razem odkryjemy wspólnie historię Siedlec i przypomnimy losy Polski związane z odzyskiwaniem przez nią niepodległości. Poznamy zawiłą drogę życiową Pana Pawła Cwynara, pisarza. Zaznajomimy się z zawodem i pasją Pani Barbary Jóźwiak, podporucznikiem WP. Nie zabraknie rozmów z interesującymi uczniami I KLO. W gazetce nie zabraknie pięknych ilustracji i wierszy autorstwa naszych koleżanek. Do powstania grudniowego numeru "Naszego głosu" przyczynili się: Alan Jedliński, Ida Jastrzębska-Pypowska, Anna Wierzejska, Emilia Kwiatek, Karolinie Cakała, Julia Kordecka, Julia Wysokińska, Kacper Kowalczyk, Paulina Brodzik, Ewa Celińska, P. Prof. Kamila Lipińska, ks. Radosław Piotrowski, P. Prof. Piotr Jastrzębski, P. Prof. Magdalena Ostas, P. Prof. dr Renata Bryzek

okladak

 

                                                                                                  Życzymy miłej lektury!

 

 

Sukces Emilii Kwiatek

3 grudnia 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach odbył się VII Turniej Jednego Wiersza zorganizowany z okazji Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W konkursie wzięła udział Emila Kwiatek, uczennica I KLO.  Jury w składzie: dr Barbara Stelingowska – przewodnicząca Jury; adiunkt w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Wydziału Nauk Humanistycznych UPH w Siedlcach, Monika Polak – pedagog; członkini Rady Programowej MBP w Siedlcach; Radna Miasta Siedlce oraz Ewelina Raczyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach po wysłuchaniu zgłoszonych na konkurs wierszy postanowiło przyznać Emilii Kwaitek wyróżnienie. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Emilia Kwiatek

,,Kiedy umarłem’’

Kiedy kula w mym sercu utkwiła,

Czarna ziemia przykryła me ciało.

Posłano mnie na wieczny spoczynek,

A w raju przygotowano mieszkanie

Biały anioł otulił mnie skrzydłami

I wraz z nim do nieba poleciałem,

Ale zanim to wszystko się stało,

Moją rodzinę ucałowałem.

Gdy leciałem z aniołem przez noc,

Złote gwiazdy po drodze łapałem.

W Ojczyźnie Gwiazdą jestem ja

Nie żałuję, że ,,ducha oddałem’’.

264097815 3011173982532576 5404374359976793702 n

Czytaj więcej: Sukces Emilii Kwiatek

Podsumowanie akcji bibliotecznej

Podsumowanie akcji czytelniczej szkolnej biblioteki

W dniach 22-30 listopada trwała w naszej szkolnej bibliotece akcja pod hasłem

ZACZYTAJ SIĘ JESIENIĄ

Każdy uczeń, który w tym okresie odwiedził bibliotekę i wypożyczył książkę otrzymał drobny upominek. Trwał również konkurs klas na największą liczbę odwiedzających i wypożyczających woluminy.

I miejsce zajęła klasa II c, której 12 uczniów wypożyczyło przez ten tydzień książki ( na 26 osób w klasie - 46,2%)

II miejsce zajęła klasa I b – 13 osób na 30 osób w klasie (43,3%)

III miejsce zajęła klasa 3ce – 12 osób na 32 osoby w klasie (37,5%)

Nagrodę główną, czyli książkę pt. „Pod opieką Świętej Rodziny” Rafała Dmowskiegi i Doroty Cabaj wygrała Julia Wysokińska z klasy 1B.

Ponadto dziękuję za udekorowanie biblioteki i organizację akcji następującym uczniom: Julii Kordeckiej z kl.3g, Emilii Kwiatek z kl. 3g, Idze Jastrzębskiej – Pypowskiej z kl. 3ce, Paulinie Brodzik z kl. 3b, Julii Wysokińskiej z kl. 1b, Alanowi Jedlińskiemu z kl.3b.

Magdalena Ostas - nauczyciel bibliotekarz

biblio