Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bookcrossing w KLO

Pomóż promować uwalnianie książek!

KSIĄŻKA  W  o`BIEGU

 

   Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna  biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie popularność. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad siedemset siedemdziesiąt tysięcy ludzi z ponad 130 krajów.

 Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg,) jak równieżw miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

 Bookcrossing daje szansę tym, których nie stać na zakup wymarzonej pozycji literackiej, samotnikom i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie licznych kontaktów, inicjuje rozmowy, dyskusje.

  Regulamin akcji bookcrossingowej w I KLO

  1. Książki wyłożone w miejscu naszej akcji są udostępniane za darmo dla każdego chętnego czytelnika.
  2. Z wolnego księgozbioru można korzystać  na miejscu, w obrębie szkoły lub zabrać książki do domu.
  3. Po skończeniu lektury każdy czytelnik odkłada swój egzemplarz na miejsce.
  4. Jeśli książka miałaby zostać z Tobą na zawsze, uzupełnij księgozbiór i przynieś w to miejsce jakąś książkę od siebie.
  5. Szanujemy się nawzajem, więc przyniesione z domu egzemplarze nie mogą być zniszczone, powinny być ciekawe i godne polecenia.
  6. Jeśli poszukujesz jakiejś książki, którą być może inni mogliby się z Tobą podzielić – napisz na kartce jej tytuł i autora, wrzuć do skrzyneczki oznaczonej hasłem naszej akcji,Twoją prośbę zamieścimy na bookcrossingowej tablicy ogłoszeń.

 

 IMG 0729-1

 IMG 20150930 095750            

IMG 20151002 112652  

IMG 20151002 112802