Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Pocztówki Poetyckie” dla czystego powietrza

Nasze oczy, to... oczy ziemi - Promocja Pocztówek Poetyckich SGL "Witraż"

24 października 2022 (poniedziałek)
godz. 11:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” zaprasza na promocję poświęconych ochronie powietrza „Pocztówek Poetyckich”. Każda pocztówka zawiera hasło, np. „Nie musisz być ekologiem, by… walczyć ze smogiem!” czy „Okaż kulturę… chroń naturę!”, które uczestnicy zadania – uczniowie siedleckich szkół – dopełnili autorskim wierszem. Prace powstały podczas dwudniowych warsztatów twórczych, połączonych z prelekcją pt. „Jutro też pragnę oddychać czystym powietrzem i zdrowo żyć” i panelem dyskusyjnym. Pocztówki zostaną przekazane do szkół i organizacji pozarządowych zajmujących się ekologią oraz będą rozdawane podczas imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach dla młodzieży i mieszkańców Siedlec.

Oprawa muzyczna przygotowana przez uczniów z I KLO: Zuzannę Wrzosek, Jakuba     SoszyńskiegoMagdalenę JabłkowskąEwę Celińską i nauczycielkę Magdalenę Ostas. 

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji zadania pn. „Miasto Siedlce dla czystego powietrza”. 


obrazek

 

 

 

 

 

X Jubileuszowy Rajd Rowerowy

Dnia 22 września odbył się X jubileuszowy rajd rowerowy zorganizowany przez Miasto Siedlce i Szkołę Podstawową nr 1 w Siedlcach pod nazwą : „Rajd turystyczno – integracyjny promujący Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”. Patronat nad Rajdem objął Prezydent Miasta Siedlce.

Do imprezy przystąpiło ponad 100 uczniów ze szkół terenu miasta Siedlce, w tym dziewięcioro uczniów z naszej szkoły: Ida Jastrzębska – Pypowska, Karolina Jaciuk, Kuba Sokołowski, Mikołaj Kołodziejski, Monika Manulik Syta, Nadia Ornoch, Oliwia Marczuk, Oliwia Żabczyńska, Yeva Nikulina. Opiekę nad uczniami sprawowała pani prof. Magdalena Ostas, jednocześnie członek Siedleckiego Klubu Turystki Rowerowej "Doktorek".

Po uroczystym powitaniu wszystkich gości i uczestników rajdu przez panią Dyrektor SP nr 1, Jadwigę Chomacką, zostały przedstawione przepisy bezpieczeństwa podczas poruszania się w kolumnie rowerowej oraz zasady przemieszczania się po drogach publicznych przez przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji.

Rajd odbywał się w asyście policji, która eskortowała rowerzystów podczas całej trasy, czyli spod Szkoły podstawowej nr 1 w Siedlcach do miejsca docelowego tj. do strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Balach.

Trasa rajdu wynosiła około 17 kilometrów, podczas których bez większych przeszkód  cała grupa dotarła bezpiecznie do celu.

W leśniczówce na wszystkich uczestników czekał już gorący posiłek, napoje, owoce i słodkości.

Po zregenerowaniu sił wysłuchaliśmy prelekcji wygłoszonej przez Prezesa Związku Łowieckiego, dotyczącej codziennych zajęć leśników. Każdy mógł zadać pytania związane z praktykami łowieckimi. Można też było zapoznać się z bronią oraz sprzętem wykorzystywanym przez myśliwych podczas ich pracy.

Gdy każdy nasycił ciało potrawami przygotowanymi przez  obsługę Szkoły Podstawoej nr 1 oraz uzupełnił wiedzę z życia myśliwych, rajd został rozwiązany i każda grupa bezpiecznie wróciła do swoich szkół.

rajd

 

Laureatka konkursu pt."Piosenki moich rodziców"

uczennica 

Biblioteka szkolna

zdj1

Biblioteka I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach posiada następującej jakości i ilości zbiory (stan z czerwca.2023 r.)

1519 egzemplarzy - inwentarz podręczniki

 8084- egzemplarze w inwentarzu głównym,

W pomieszczeniu biblioteki mamy Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, w którym znajdują się 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, drukarka i xero. Biblioteka składa się z dwóch części: wypożyczalni z kącikiem czytelniczym i ICIM oraz magazynu zbiorów.

Uczniowie angażują się w prace bibliofilskie. Nauczyciel bibliotekarz jest opiekunem szkolnej gazetki „Nasz głos”. W I KLO znajduje się stanowisko bookcrossingowe.

Czytaj więcej: Biblioteka szkolna