Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z uczniami klas pierwszych

Dnia 1 września 2017r. o godzinie 10.00 odbędzie się Dzień Wstępny dla uczniów klas pierwszych, podczas którego nastąpi:

  • zapoznanie ze szkołą i wychowawcami klas
  • integracja klas
  • poznanie praw i zwyczajów szkoły
  • uczniowie przystąpią do testu diagnozującego z języka angielskiego przydzielającego do międzyoddziałowych grup językowych
  • uczniowie mogą nabyć kluczyk do szafki szkolnej (20zł)

Egzaminy poprawkowe

Zagadnienia na egzaminy poprawkowe są dostępne w sekretariacie szkoły.

HARMONOGRAM

przebiegu egzaminów poprawkowych

w roku szkolnym 2016/2017

w terminie od 22.08.2017 do 24.08.2017

Czytaj więcej: Egzaminy poprawkowe

Podręczniki w roku szkolnym 2017/2018

Publikujemy listę podręczników w roku szkolnym 2017/2018

Krewniacy w KLO

IMG 20170614 122915

 

W środę 14 czerwca młodzież naszej szkoły wraz z ks. Prefektem, panem Piotrem Koziołem i panią Mariolą Talachą po raz pierwszy wzięła udział w akcji honorowego oddawania krwi. 5 uczniów naszej wraz z opiekunami oddało krew dla tych którzy zwłaszcza w czasie wakacji będą jej potrzebować. Mamy nadzieję, że nie była to pierwsza i ostatnia tego typu akcja, ale początek naszej stałej współpracy z siedleckim punktem krwiodawstwa. Niech przykład tych bohaterów będzie wzorem dla pozostałych naszych uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej: Krewniacy w KLO

Ranking LiceaPolskie.pl -EWD pierwsze miejsce w mieście

Z wielką radością informujemy, że I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach odniosło kolejny sukces w skali wojewódzkiej i krajowej. Opublikowany pod koniec ubiegłego miesiąca ranking LiceaPolskie.pl ukazał ogromny potencjał naukowy i dydaktyczny naszej szkoły.

Wszyscy zapewne znają wyniki nagłaśnianego przez media rankingu Perspektyw. Jednak w odróżnieniu od niego ranking LiceaPolskie.pl skupia się nie na zdolnościach młodzieży, ile raczej na tym, co dana szkoła jest w stanie zaoferować tym, którzy ją wybierają. Mówiąc po prostu: nie bazuje tylko na potencjale samej młodzieży (gdyż ten będzie taki sam niezależnie od wybieranej szkoły), a zwraca uwagę na szkołę jako miejsce dynamicznego rozwoju ucznia. A to jest ważniejsze w kształtowaniu przyszłej kariery młodego człowieka. Dlatego, w odróżnieniu od rankingu Perspektyw, nie jest brana pod uwagę np. ilość olimpijczyków.

Czytaj więcej: Ranking LiceaPolskie.pl -EWD pierwsze miejsce w mieście